УЈП распродава автомобили – автомобил и за 1100 евра


Управата за јавни приходи на 15-ти ноември ќе организира јавна аукција и комерцијална продажба на голем број на предмети запленети од даночните обврзници.

На таа аукција, меѓу другото, ќе биде понудено градежно неизградено земјиште во Свети Николе за околу 55.000 евра, повеќе магацини во општина Чашка за околу 95.000 евра, автомобил Мерцедес и Фиат Пунто со почетна цена од 1.100 односно 1.150 евра и други останати марки на автомобили по екстра ниска цена.

Целосен увид на предметите кои ќе бидат предмет на продажба на оваа аукција може да најдете на следниот тука.

Повеќе детали за условите за учество на аукцијата, како и детална листа на предметите за продажба со почетни цени може да најдете тука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1