Украдени регистарски таблички на македонски дипломат во Русија


novi-tablici-500Секретарот на македонската амбасада во Русија стана жртва на кражба. Од неговиот автомобил непознати лица ја украле регистарската табличка. Секретарот во амбасадата на 6 април открил дека му недостасува регистарска табличка на неговиот „Фолксваген Голф“.

Жртвата на кражбата веќе се обрати во локалната руска полиција за повторно издавање на регистарската табличка.

Казната за кражба на регистарски таблички во Русија изнесува две години затвор.

Руска Реч

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1