Украински војник призна: Ме уценуваа со семејството за да војувам (ВИДЕО)


Ранетиот украински војник, неколку дена е веќе на лекување во болницата во алчевски. Во интервју за Лајф Њуз војникот вели дека командантите го приморале да војува.kan

Како што вели тој, сакал да ја напушти службата, но не му одобрувале.

Тој му испратил порака на претседателот на Украина Порошенко: -Ти си седиш и не мислиш за своите луѓе, размислуваш само за своите пари. Туку се работи за луѓе кои навистина ми помагаат, напишал војникот Василиј од срце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1