Украл надгробна плоча – па ја ставил на туѓ гроб


Триесет и шест годишниот Д.К. од Нови Сад ветил изработка и поставување на мермерна надгробна плоча, но намето тоа тој на договорениот гроб поставил туѓа надгробна плоча.

grobljeПолицијата во Нови Сад го задржала Д.К. поради сомневање дека извршил кривично дело измама и кражба.

Во полициското соопштение, пишуваат српските медиуми, се наведува дека осомничениот на лице од Нови Сад  му ветил изработка и поставување на мермерна надгробна плоча, но намето тоа тој на договорениот гроб поставил туѓа надгробна плоча, украдена од друг гроб.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1