Украл цел мост од 3 тони. А го продал за 300 евра како старо железо


Српската полиција го пронајде и уапси 47 годишниот Горaн К. од Ѓурѓево. Тој е обвинет дека на 30-ти ноември ја извршил кражбата на селски мост тежок 2,2 тони, а кој подоцна го преродал како старо железо, за што вкупно земал 300 евра.

Железниот мост е проценет на 10 илјади евра, а и фактот што тоа утро мостот само исчезнал им направи проблем и на жителите на тој дел, кој немаа како да преминат на другата страна каде им се обработливите ниви..

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1