Уникатна прослава на сунет во центарот на Скопје (ФОТО)


Со зурли и тапани и оро околу споменикот на Александар во центарот на Скопје ромско семејство од главниот град го прослави сунетот на нивното дете.

Прославата ги привлече погледите на минувачите и на туристите кои редовно шетаат низ скопскиот плоштад.

Фото: Фаланга

Фото: Фаланга

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1