Болничар “се ожени“ со четиригодишно девојче: Причината ќе ве расплаче (Видео)


Четиригодишната Аби е храбро девојче на кое му е дијагностицирана акутна форма на леукемија, од која често заболуваат децата.Ozenio-cetvorogodisnjakinju-4

Таа многу време поминува во центарот за лечење на рак кај децата, па нормално таму веќе има и пријатели. За време на редовните терапии најмногу се спријателила со болничарот Мет Хиклинг, кој ѝ е омилен.

За да ѝ изнудат насмевка на нејзиното лице, Мет заедно со колегите и приредија „свадба”. А за да го официјализираат „бракот” си разменија прстени-лижавчиња.

Погледнете го овој хуман гест.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1