Уписите во средните училишта почнуваат в понеделник


sredno-1-МОН соопшти дека уписите за учебната 2013/2014 година започнуваат в понеделник, 24 јуни 2013 година.

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски ќе одржи прес-конференција во врска со уписите на ученици во средните училишта.

Како што соопшти МОН, уписите за учебната 2013/2014 година започнуваат во понеделник, 24 јуни 2013 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1