Воз повреди 3 тетовци – меѓу повредените и жена и дете


voz-udri-covek-213673479001367347932_thumb_medium490_0Патнички воз, вечерва околу 20 часот, крај фабриката „Тетекс“ во Тетово  удри во автомобил, во кој биле возачот, жена и дете.

Повредените во несреќата се пресени во скопскиот Клинички центар. Од полицијата велат дека повредените биле од селото Стрмница, а ја истражувале причината за несреќата.

Плус инфо

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1