Уплатил во кладилница дека ќе биде крај на свет – сакал да кешира 50.000 фунти


Англичанец уплатил во кладилница дека на 21.12.2012 сигурно ќе дојде крајот на светот.26 годишниот англичанец Мартин Милер од Лондон, имал одличен план да заработи лесни пари.

Тој се кладел во кладилница дека крајот на светот ќе дојде на 21.12. 2012. упалтил 10 фунти во кладилницата “Paddy Power”, а убаво си пресметал дека ќе добие 50.000 фунти.

Tiket na smak sveta

Кога го прашале новинарите што и ако ливчето е добитно и апокалипската навистина дојде, како планира да ги потроши парите, тој рекол ,, а па некои ќе преживеат, можеби и јас,,

Иако тогаш парите нема да му вредат многу тој е веројатно еден од ретките кој стиска палци да дојде крај на светот како би си го кеширал ливчето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1