Видео: Магионичар со абракадабра си ја запроси девојката


500-Madjionicar-i-prosidbaМомчево магиониар ја запросил својата сакана со помош на магија. Хартија, абракадабра и изегол дијамантски прстен.

Момчето е 24 годишниот илузионист од Нешвил а девојката се вика Емори.

Еве како од камен, прашина и абракадабра се прави вереники прстен. девојката прво мислела дека саканиот и го покажува новиот трик кои го научил, но кога излегол прстенот сватила дека станува збор за просидба. рекла ДА и свадбата ќе е во март.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1