Уште 2 неработни дена до крајот на годинава: Следува продолжен викенд


Неработен е 23 Октомври- Денот на македонската ревулуционерна борба, кој воедно е и последниот продолжен викенд за годинава.

Исто така, неработен е и 8 Декември кога се празнува „Св. Климент Охридски“.20130226-makedonija zname

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1