Во Србија паднаа 10 сантиметри снег


Во Србија паднаа 10 сантиметри снег, објавуваат медиумите на таа земја.sneg-1

Дождот кој врнел цела вечер утрината се претворил во снег кој за неколку часа на највисоката кота кај Златибор создал бела покривка дебела десетина сантиметри.

Моментната температура е околу еден степен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1