Уште четири пациенти заразени со индискиот сој


Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција соопшти дека бројот на заразени со делта сојот се зголеми за уште четири лица.

Оние вчерашни испитувања на четворица пациенти, случаите што се анализираа, потврдија дека имаат индиски сој на коронавирусот. Еден пациент е во потешка, додека пак другите се со стабилна клиничка слика и немаат потешка форма на болеста, соопшти министерот Филипче.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1