Уште четворица полицајци пуштени дома – Во болница остануваат четиринаесет повредени


На домашно лекување се пуштени уште 4 припадници на безбедносните сили. Лекарите од Хируршките клиники констатирале дека нивната здравствена состојба е подобрена.

На болничко лекување сеуште се 14 повредени полицајци, 9  се на Хируршките клиники, а  5 во ГОБ 8-ми семптември. Според информациите од  министерството за здравство сите се во стабилна здравствена состојба.

kliniki- brza pomos urgenten

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1