Уште два дена топло време, од вторник големо заладување!


На убавото и топло време за овој период од годината ќе се радуваме уште два дена, а од вторник попладне се очекува нашето подрачје да потпадне под влијание на влажна и постудена воздушна маса, што ќе услови врнежи од дожд со променлив интензитет, засилен северен ветер и позначителен пад на температурата од среда за кога се очекуваат и пообилни врнежи од дождdozd sonce vinozito

Времето во Македонија денеска (недела) ќе биде сончево со умерена облачност и претежно тивко, а по одделни котлини, речни долини и планински превои со појава на утринска магла и ниска облачност.

Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а температурата ќе достигне до 21 степен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1