Уште ја сака сопругата како првиот ден, иако таа не се сеќава на него (Видео)


Сопружниците Пат и Мили доживеале судбина која пробала да ги раздели, но наспроти тоа нивната љубов е нераскинлива и не се предава така лесно таа барика.ljubav race dokraja-11733

Мили се разболела од Алцхајмер па повеќе од времето не сесеќава на својот сопруг. Но, тој и понатаму ја сака како првиот ден и стрпливо секојдневно го поминува времето покрај нејзе. Доволна му е нејзината близина, без приговори, зашто има моменти кога се сеќава.

Се надеваме дека еден ден ќе биде пронајден лек за оваа ужасна болест, за на луѓето не им нанесува толку болка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1