Утре бесплатно возење во автобусите на ЈСП


По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие- ЈСП.

Бесплатниот превоз, како што појснуваат оттаму, ќе важи од 18 часот во сабота на 5 октомври до 4 часот во недела на 6 октомври.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1