Утре сабајле топло – попладне потоп


dozd_1_7Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло со умерена облачност.

Претпладне со слаба магла по котлините, а попладне и кон крајот на денот ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, посебно во северниот дел на земјата.

Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 степени Целзиусови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1