Инцидент пред Макфест – пејачка се степала со менаџерот – интервенирала полиција


На два дена пред Mакфест, поп пеачката Емилија Цветковска Вало од македонската групата Ред Гарден  доживеала инцидент со нејзиниот менаџер, јавува Либертас.

1373792_431568746963385_352229713_n-540x303Изворите на Либертас тврдат дека Емилија и нејзината мајка Марта решиле да го откачат нејзиниот менаџер Ненад Лазаревиќ, кој според нив и вршел притисок, а наводно и ја следел и мајката која на крај морала да го пријави во полиција.

Инцидентот мегу тројката ескалирал на два дена пред Макфест на кој Емилија и нејзиниот бенд имале настап.

„Се плашам за керка ми“ изјавила мајката и ни посочила дека и во Штип на фестивалот ја следел нејзина керка која пак е категорична да ја прекине професионалната соработка со Ненад.

Тој пак со поинаква приказна. Недоразбирањата мегу него и пеачката биле од приватни а не професионални причини и дека мајка и ги прави сите проблеми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1