Утрово се преврти возило со три лица во скопски Карпош- пожарникарите интервенирале на лице место


Сообраќајна несреќа се случи утринава во Скопје во близина на Катастарот во Карпош, објавува Вечер.

Едно од возилата се превртело, па пожарникарите биле повикани да интервенираат. Како што информираше командатот на Бригадата за противпожарна бригада Владимир Симоновски во превртеното возила имало тројца патници, но тие не биле заглавени.

-Пожарникарите не мораа да интрервенираат со алат за сечење на возилото. Успеаја да ги извлечат патниците. За среќа сите се добро, објаснил Симоновски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1