Ужас: Мајка го турнала синот под воз


Единаесетгодишно момче  претрпело тешки повреди на двете нозе откако неговата мајка го турнала под воз во Хамбург.

Мајката (31) е најверојатно психички растроена, стои во соопштението на полицијата, откако беше уапсена жената.dete-voz

Инаку, екипата за итна помош морала рачно да го помести возот за да го ослободи детето. Лекарите и пожарникарите изјавиле дека детето било свесно целото време и покрај тешките повреди.

Полицијата отворила истрага за обид за убиство, но не се знае како е дојдено до тоа сознание – на основа на видео снимките или изјави на очевидците.

Мајката е задржана во психијатриска болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1