Ужас: Мајката се јавила во моментот додека ја силувале ќерката – се слушала


news_106422Деветнаесетгодишно момче е уапсено, откако мајката на неговата жртва случајно слушнала преку мобилен телефон како ја силува нејзината ќерка.

Кога нејзината петнаесетгодишна ќерка не се вратила дома на време, мајката се загрижила и ја пивкала на мобилниот.

Но, наместо нејзе се јавил обвинетиот.

noz

Слушнала дека нешто страшно се случува и веднаш повикала полиција.

Обвинетиот ја нападнал девојката додека се враќала дома, ја одвлекол од улицата заканувајќи и со со кујнкси нож и ја силувал.
Абдул Залах е осмоничен за ваквиот злочин и на суд се соочува со обвиненија за киднапирање, силување и закана за убиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1