Ужас во Охрид: Куче врзале во кеса и го удавиле во езерото (Фото)


Здружението за заштита на животни „Анималиа“ од Охрид денес објави фотографии од удавено куче во најлонска вреќа, кое Охридското Езеро го исфрлило кај селото Пештани.

kuce kese

OhridNews

 

-Кучето најверојатно е живо удавено. Ставено во вреќа со песок за да потоне во водата и езерото потоа го исфрлило трупот. Молиме за некаква информација која би не донела на чекор поблиску до монструмот кој го извршил ова злодело, велат од Анималиа.

Оттаму потенцираат дека за оваа постапка треба да се одговара, а никоја од институциите досега сериозно не го третирала овој противзаконски случај.

OhridNews

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1