УЖАС ВО ПОДВОДНА ПЕШТЕРА: Коски од распаднато тело на нуркач (Видео)


И покрај забраната, многу нуркачи истражуваат и се обидуваат да дојдат до дното на оваа пештера, но некои за жал се изгубиле и починале.TElo-na-dnu-mora-620x350

“Сината дупка” во близина на Дахаб е една од најопасните подводни пештери во светот, а се наоѓа во Египет. Нуркањето во подлабоките делови на пештерата е забрането за сите, освен за професионалните нуркачи.

Нуркачите кој во 2006 година ја истражувале “Сината дупка”, пронашле распаднатото тело на нуркач што јасно може да се види на видео снимката. Тие не успеале да го вратат  трупот на површината.

Погледнете ја ужасната сцена на дното на пештерата:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1