Ужасна несреќа во Скопје: Лифтот му паднал на грб додека го поправал


Бизарна несреќа се случила вчера кога во 14.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, било пријавено дека кај нив бил донесен 28-годишниот Г.П. од Агино Село, кумановско, вработен во приватна фирма.

Додека вршел поправки на лифт во комплекс згради на булеварот „Србија“, лифтот ненадејно тргнал и го повредил во пределот на вратот и грбот.

Од страна на лекар, кај Г.П. биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот бил известен трудов инспектор. Се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1