Уживајте во топлото време, наредната недела врнежлива и постудена


До сабота не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност, кон крајот на денот ќе има развој на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Foto - flickr.com

Foto – flickr.com

Преку ноќта кон недела ќе се спушта постуден воздух од север и ќе предизвика нагло опаѓање на температурата, кога и ќе дува умерен повремено силен ветер претежно од северен правец,

Во наредната недела ќе преовладува променливо облачно и постудено време за овој период од годината со повремени локални врнежи од дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1