Вадете чадорите – цела недела, а и речиси цел февруари пад на температури и дожд


Во текот на целата недела се очекуваат врнежливи денови и облачно време. Исто така се очекува и пад на температурите. Дневната температура ќе се движи над нулата, додеќа ноќната ќе се спушти најмногу до четири степени под нулата.dozd cador

Затоа пак, првата недела од месец февруари претежно ќе имаме сончево време, додека веднаш потоа речиси десетина дена ќе врне дожд и снег на повисоките места.

Последната недела од месецот ќе биде врнежлива, а за 23. февруари се очекува невреме проследено со грмотевици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1