Вака ќе изгледа новата фасада на Арената Филип II (ФОТО)


Фасадата и надворешното осветлување на Националната спортска арена „Филип Втори“ во Скопје.

Завршната етапа од обемната реконструкција и надградба на нашиот најголем стадион е од осум до девет милиони евра. Во првата фаза ќе се вложат 2,5 милиони евра, при што дополнителни средства ќе се инвестираат за опремување на подтрибинскиот простор. Со довршување на овој дел од стадионот со површина од 3.153 метри квадратни во функција ќе се стават планираните комерцијални простории. Покрај во доградба, зацртаните финансиски средства се наменети и за фасадно обликување и осветлување на Источната трибина.

Фото – Билд.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1