Вардар исфрли тело на млада девојка


policija-lentaРеката Вардар исфрли тело на млада девојка во близина на атарот на Маџари. Се очекува обдукцијата да покаже дали се работи за шеснаесетгодишната Сибел Ј. од Скопје која вчера се фрли во реката од пешачкиот мост кај Кале.

Претходно, полицијата со патролни чамци по течението на Вардар трагаше по девојката.

Како што информира полицијата, девојчето скокнало од мостот синоќа околу 22:45 часот, а на мостот е пронајдена чанта со книги и мобилен телефон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1