Васко Ефтов: Има уште некој на кој не му е јасно зошто ми беше забранета емисијата на Алсат-М?“


„Сега има уште некој на кој не му е јасно зошто ми беше забранета емисијата на Алсат-М?“ праша новинаропт Васко Ефтов кој што заедно со неговиот проект „Во центар“ му беше прекинат договорот за работа, а емисијата не се емитуваше.

Всушност се работеше за емисија во која се анализираше како американската ЦИА ја подготвувала УЧК.eftov500

Ефтов за оваа емисија во најавата на интернет напиша дека „иако станува збор за емисија посветена на НАТО интервенцијата на Косово, во основа станува збор за анализа на стратегијата како големите служби прават дестабилизација или основа за воен конфликт на една територија. Има се, и обуки и шифрирани пораки, и сателитски телефони и предавства во тајните служби“.Screenshot_108

Сега Ефтов, по случувањето во Гошинце додава„ Зошто не ми верувавте се што ви кажував? Ќе ме извинете но вие не можете да се амнестирате од поддршката на една промашена стратегија“, па додава:

„А сега како Македончиња одете пак да му лајкате на онаа саудиска спонзоруша. Посебно да не ги пропуштите постовите за шамараните полицајци и за исмевањето на судската постапка за Монструм!“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1