Важна информација ако патувате накај Охрид денес – ќе има прекин на сообраќајот


Сообраќајот на патниот правец А2 Кичево – Охрид (Пресека-Врбјане) ќе биде во прекин од 16 до 17 часот.

Прекинот е поради изведување градежни работи, односно минирање.

rabota na pat 2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1