Голема сообраќајка во Ново Лисиче – млади со автомобил се забиле во цистерна (Фото)


Голема сообраќајка се случи предмалку во Ново Лисиче. Автомобил полн со млади лица се забил во паркирана цистерна.

Според првичните информации 3/4 млади момчиња се повредени, но биле свесни и се извлечени од возилото.

soobrakjajka lisice

На местото пристигнала и брза помош, која ги префрлила повредените во болница. Очевидци со апарати за гаснење пожар го прскале автомобилот и цистерната за да не дојде до опожарување.

Екипата на Mknews е на терен очекуваме повеќе информации

Голема сообраќајка: Автомобил полн млади се заби во цистерна во Ново Лисиче (Видео/Фото)

5 момчиња повредени – 3 потешко – детали за сообраќајката во Ново Лисиче (Видео)

 

 

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1