5 момчиња повредени – 3 потешко – детали за сообраќајката во Ново Лисиче (Видео)


Три момчиња се тешко повредени, а две полесно во тешката сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 2.40 часот.

IMG_2339

Од СВР Скопје, до несреќата дошло кога „БМВ“ со скопски регистарски таблички се забило во цистерна „мерцедес“ кај бензиската станица на „Окта“ на булеварот „Србија“ во Аеродром.

Тешко повреден е возачот на „БМВ“-то, 20-годишниот М.Т., кој заедно со уште еден полесно повреден сопатник, 19-годишниот М.С., се пренесени во ГОБ „Наум Охридски“.

soomk66

Со тешки телесни повреди во Ургентен центар се пренесени 19-годишните Д.А. и Д.Г., како и уште еден сопатник од автомобилот Д.Д., кој поминал со полесни повреди.

Голема сообраќајка: Автомобил полн млади се заби во цистерна во Ново Лисиче (Видео/Фото)

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1