Вчера невреме – во четврток +42 степени


Во текот на денешниот ден ќе настапи постепено стабилизирање на времето, со можност за изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи во источните делови.oblaci sonce vreme mk

Потоа до петок следува стабилно суво и многу топло време со температура на повеќе места над 35 степени, а долж Повардарието и над 40 степени.

Во вторник максималната температура ќе биде до 40 стпени, во среда до 41, во четврток до 42 степени, петок до 40 и сабота до 39 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1