ВЕЧЕР Е ПОЛНА МЕСЕЧИНА: Еве што треба да направите за да имате пари во 2016


Денес ќе биде полна месечината, за прв пат на Божиќ по грегоријанскиот календар од 1977 година.

Според податоците на американската вселенска агенција „NASA“, овој феномен ќе се повтори дури за две децении, односно во 2034 година.novcanik

Според некои верувања, вечерва можете да си ја подобрите својата финансиска ситуација доколку ги следите следниве чекори, кои ние ќе ви ги претставиме.

Полната Месечина може да ви донесе многу позитивни резултати доколку користите молитви, медитации па дури и процес на исцелување. Постојат многу верувања поврзани со Месечината и нејзините фази. Најпознато е дека на полна мецечина најдобро е да направите ритуал за привлекување богатство.

Според овој метод за привлекување на пари, се смета дека финансиската ситуација можете да ја подобрите доколку вечер на полна Месечина излезете надвор со својот паричник. Се што треба да направите е да го отворите својот паричник , да погледнете во месечината и 9 пати да кажете : Месечино, наполни го мојот паричник“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1