Вечерва силувана медицинска сестра на кејот на Вардар


Вечерва околу 19 часот, медицинска сестра додека одела на работа е нападната и силувана на кејот на Вардар во Скопје јавува Прес 24.

Според информациите и пришло непознато машко лице на возраст од околу 25 години кое зборувало на нечист македонски јазик и ја силувал.

28 годишна медицинска сестра од Скопје била нападната во близина на хотелот Александар Палас.
Девојката случајот го пријвила во полиција.
Од МВР ја потврдуваат информацијата и велат дека работат на расветлување на случајот.

Пресс24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1