„Веќе не знам која сум, ве сакам и жал ми е“ – последни зборови за збогум


Медисон Холеран (19) минатата година си го одзела својот живот, но зад себе оставила проштално писмо, кое нејзините родители решиле да го објават.lettersuicide

„Мислев дека е тешко да се биде заклучен во некоја просторија, но многу е потешко да се биде заклучен однатре. За тебе мамо… за ѓерданите… За вас бабо и дедо… и за колачите со ѓумбир (секогаш ме потсетуваа на вас)… За тебе Ингрид… За сите оние среќни проекти… За тебе тато… и за чоколадното суфле. Сите ве сакам. Жал ми е. Ве сакам. Не знам веќе која сум, се обидувам, се обидувам, се обидувам. Жал ми е, ве сакам, жал ми е, жал ми е, жал ми е. Како се случи сево ова?“, напишала Медисон.

Нејзиниот татко, Џим Холеран  верува дека писмото на неговата ќерка ќе им помогне на луѓето кои се борат со депресија. Тој и неговата сопруга тешко се борат со губитокот на нивната ќерка.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1