Велешанец зема пари од лекари за стручни книги кои никогаш не им ги носи


Предупредување до лекарите од ЗПЛРМ. Како што е објавено на веб страната на здружението, измамник оди по ординациите и им нуди на лекарите стручна медицинска литература.knigi-640x4952

Тоа го наплатува во готово со ветување дека книгите набрзо ќе им сигнат. Но тоа не се случува. Барем не кај оние лекари кои веќе му поверувале и нарачале медицинска литература.

Како што информира претседателката на ЗПЛРМ,  во Кочани се претставувал како да е вработен во Министерство за здравство. Личноста е со иницијали М.А. Пријавен е во полиција и суд. Претседателката на ЗПЛРМ напишала – Не земајте книги од кај него. Личноста е од Велес и не има измамено сите доктори од Велес.

Zdravstvo24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1