Велики Петок-неработен ден за граѓаните од православна вероисповед


20130226-makedonija znameВелики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека Велики Петок (18 април) e неработен согласно Законот за празниците на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1