ВИДЕО: 10 год деца-монструми – убиле човек, напаѓаат трудници и крадат


Браќата И.Н. (10) и Ј.Н. (11) имаат над 300 пријави во полиција поради разбојништво и кражба. Она што најмногу загрижува е што овие мали деца во септември среде Белград претепаа старец кој почина поради повредите.

Последната пријава им е за напад на еден познат писател и учител Попов.

braka monstrumi

-Тие пресретнуваа трудници и им го краделе накитот. Неколку пати ги уапсивме, но беа пуштени бидејќи се помали од 14 години и не можат да носат кривична одговорност. Малите браќа прв пат беа уапсени кога напаѓаа постар брачен пар. Потоа признаа дека извршиле уште 6 разбојништва и неколку физички напади, велат од полицијата за Блиц.рс.

Пред два месеци тие го нападнаа 80-годишниот Стјепан Хрватин. Почнаа да го малтретираат, му бараа пари, го влечеа и претепаа крвнички. Старецот почина поради тешките повреди.

Видеото од нападот е во продолжение

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1