Видео: Ангел чувар го спаси од сигурна смрт!


Задолжително погледнете ја снимката!

 

На снимка од безбедносна камера во Кина се гледа како еден човек или ангел го спасува велосипедистот кој излетал пред камион.

Телепортација, небесна сила или измама за наивните!?

Ангел чувар или нешто друго го спаси велосипедистот од сигурна смрт?

На неверојатен начин го пренесе човекот од пред камионот. Толку брзо сето тоа се одиграло што возачот на камионот навистина помислил дека удрил во велосипедистот. Двајцата биле во шок незнаејќи што им се случило, додека пак херојот нога пред нога си заминал во мракот.

Видеото е многу импресивно но многумина тврдат дека не е веродостојно туку дека станува збор за некаква кинеска реклама.

Задолжително погледнете ја снимката!

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1