ВИДЕО: Апсењето на познат мафијаш се претвори во комедија- погледнете каде се криеше опасниот Мама


Италијанската полиција го уапсила мафијашот Антонио Пелеа, познатиот под името Мама, но акцијата се претворила во вистинска комедија.apsenje-krienje-640x358

Тој во 2011 година побегнал од болница во која бил префрлен од затвор, а полицијата го пронашла како се крие во тајното ќоше од својот дом.

Сепак, на снимката од апсењето воопшто не изгледа опасно додека се крие врз огромниот плакар. Во таа поза успеа и да поразговара со полицијата, додека не го спуштија и не му ги ставија лисиците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1