Видео: Бенд од роботи свири само Хеви метал


Compressorhead_1358690823_420x0Овој бенд е составен исклучиво од роботи програмирани да свират само Хеви Метал.

Најстариот член на бендот е бубњарот кој е конструиран 2007 година.

Две години подоцна додадени се уште 2 члена, гитаристот Фингерс и Басистот Бонус

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1