ВИДЕО: Бизарна сообраќајка кај „Бриколаж“


Бизарна сообраќајна незгода се случи утрово на булеварот „Киро Глигоров“ во Скопје, пренесе ТВ Нова.kamion-avtobuska

Возач на камион, откако му се слошило, ја изгибил контролата врз возилото, преминал во друга сообраќајна лента и удрил во автобуска постојка која се наоѓа спроти маркетот Бриколаж.

За среќа, во моментот на несреќата немало патници кои чекале автобус и нема повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1