Видео: Бугарски пратеник го кине косовското знаме пред камери


kosovo kine zname

Бугарскиот народен министер Павел Чернев на една конференција за новинари го скинал знамето на Косово.

Инаку, засега нема други официјални информации за оваа реакција на бугарскиот пратеник.

Во краткото појаснување на Ју Тјуб стои дека пратеникот со оваа реакција го покажал неговото незадоволство од одлуката на бугарскиот парламент да го признае независно Косово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1