Ако не сакате Америка да ве шпионира бришете се од Фејсбук – Венецуела со апел со граѓаните


Венецуелската министерка за казнено-поправни институции Марија Ирис Варела, ги повика денеска своите сограѓани да ги исклучат своите „профили“ на „Фејсбук“ со цел да не бидат цел на шпионирање од САД.

fejsbuk-1349247302-215165– Сограѓани, исклучете ги своите профили на Фејсбујк, бидејќи без да знаете сте шпиони на американската ЦИА, објави министерката на својот „Твитер“ профил.

Според Варела жртвите на шпионажа од страна на „грингосите“ треба да поднесат тужби, барајќи соодветна „компензација“ и со тоа да ги донесат американските власти до банкрот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1