Се смешка, а нарачува убиство на сопругот – ја снимиле на дело (Видео)


Џулија Мерфелд ја очекува доживотен затвор бидејќи се обидела да го нарача убиството на нејзиниот сопруг, и да го наплати неговото осигурување од 400.000 долари.

naracuva ubistvo

Таа му понудила 50.000 долари на убиецот, велејќи дека е полесно да го убие, отколку да се разведе од својот сопруг. Во тој случај, не треба да се грижи дека семејството ќе ја осуди.

Џулија побарала убиството да не биде дома, и по можност сопругот да не страда многу.

Планот не и успеал, бидејќи платениот убиец, ја издал во полиција и ја снимил како се договара.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1