Видео: Девојче (9) преживеа “пекол” – Таткото ја истепал и ја фрлил од 5-ти кат


Таткото Ира ја влечел за коса, клоцал и ја фрлил низ прозорецот. Сериозно е повредена и се опоравува во болница. Мајката рече дека ќе се разведе од силеџијата кој оди во затвор.

tatko

Ира Ф. (9) од Русија, им раскажа на новинарите на Life.News дека нејзиниот татко ја тепал и ја фрлил низ прозорецот од петтиот кат. Сериозно повредена девојчето се опоравува во болницата во Москва. Девојчето кажа дека нејзиниот татко често пие, а потоа многу е агресивен.

devojce rusija– Тој дојде во мојата соба. Ништо не ми кажа, но почна да ме влече за коса. Викав за помош. Три пати ме удри по главата. Ме удри и по устата и почнав да крварам – рече ИРА. Тогаш ја довлечкал до прозорецот и ја фрлил.

Ѝ помогнаа соседите кои повикале полиција и брза помош. Светлана, мајката на Ира, откако дознала дека нејзиниот сопруг ја фрлил низ прозорец, кажа дека ќе бара развод.

Нејзиниот сопруг Михаил Федорченко инаку работи во Министерството за вонредни ситуации, а сега најверојатно ќе заврши во затвор.

kukuriku

majka rusija7325cad1-2c54-47e1-b1a3-e8bdcd1e88ac

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1