Авион слетал во дневната соба на третиот кат (Видео)


Мал двосед авион – Цесна, се урна во една станбена зграда и пробивајчи ги покривот и ѕидовите, застанал во дневната соба на стан од третиот кат.

avion vo zgradaПилот, еден патник и едно лице од вкупно шест кој спиеле во станот, биле повредени во несреќата.

“Мојот сопруг почувствува дека зградата се тресе. Ме разбуди и почнавме да бегаме. За среќа никој не загина. Најмногу се плашевме да не експлодира авионот изјавила Глендејд Колон која живее во апартманот каде се урнал авионот.
Се уште се истражува што го предизвика падот на авионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1